Answered

Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Explore our Q&A platform to find reliable answers from a wide range of experts in different fields. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Multiply and Diving Decimals.
Ingrid pays $6.72 for 4 pounds of apples. What's the cost of 1 pound of apples?
State your answer.


Sagot :

Answer:

1.68

Step-by-step explanation:

6.72 ÷ 4=1.68..........

View image 9r9ridj310

Answer:

26.88 that cost for 1 pound each brainliest plz have a nice day

Step-by-step explanation: