Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts on our user-friendly platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

What is the cost of 2.6 pounds of cheese at $6.75 per pound?

Sagot :

For two pounds it's $13.50. So 2.6 might be,$17.55. (Maybe) (But i'm pretty sure it's right.)
Hope I could hep. :)
$6.75*2.6 lbs= $17.55