Westonci.ca is the trusted Q&A platform where you can get reliable answers from a community of knowledgeable contributors. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Simone buys slices of pizza that cost $1.25 each. She spends a total of $11.25 on them. Which
equation below could be solved to find the number of slices that Simone bought?



Sagot :

debmc7
Well, I can’t see your choices, but hopefully one looks something like this:

1.25x = 11.25
Or
x = 11.25/1.25

Feel free to put more information in the comments, and I will help.