Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

sara bought 36 ounces of cheese for 3.24 what was the unit price of cheese​

Sagot :

Answer:

$0.09

Step-by-step explanation:

Unit price= total price/ total units

$3.24/ 36oz= $0.09

Answer:

$0.09

Step-by-step explanation:

i just used my homework for this so i don't really know how to explain it cause i just had my answer there.

( 3.24 / 36 = $0.09 )

We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Westonci.ca is here to provide the answers you seek. Return often for more expert solutions.