Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

mr. jaw needs 1 bag of sand for every 5 square feet of the sandpit. of bags of sand cost $8 each, about how much will mr. jaw spends on sand use ~ 3.14

Sagot :

Answer:

$125.60

Step-by-step explanation:

3.14*5 = 15.7

15.7*$8 = $125.60

HOPE THIS HELPS!!!! <3333

-Silver