Discover the answers you need at Westonci.ca, a dynamic Q&A platform where knowledge is shared freely by a community of experts. Explore thousands of questions and answers from knowledgeable experts in various fields on our Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

You buy butter for $3 a pound.
One portion of onion compote requires 1.9 oz of butter.
How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.


Sagot :

Answer:

6.33

Step-by-step explanation: