Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

Sam buys candy that costs $7 per pound. He will spend at least $84 on candy. What are the possible numbers of pounds he will buy?

Sagot :

12 pounds he will buy
He will buy 12 pounds of candy