Looking for reliable answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

help pls ill give extra points : )

Help Pls Ill Give Extra Points class=

Sagot :

Answer:

$2.20 per kg

Step-by-step explanation:

divide 6.60 by 3 to get the answer

Answer:

$2.20

Step-by-step explanation:

Take the price and divide it by the amount.

6.60/3 = 2.2

Therefore, the unit price is $2.20 per kilogram.