Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is always ready to help with accurate information. Explore in-depth answers to your questions from a knowledgeable community of experts across different fields. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

3 tons of cement cost $780.00. What is the price per pound?​

Sagot :

llibby

Answer:

$260

Step-by-step explanation:

Divide $780.00 by 3.

780 ÷ 3 = $260