At Westonci.ca, we connect you with experts who provide detailed answers to your most pressing questions. Start exploring now! Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

A package of 4 pair of insulated socks cost $32.76. What is the unit price of the pair of socks

Sagot :

8.19$ sorry if I got it wrong

Answer:

The answer is 8.19, You have to divide 32.76 by 4(Ps. Sorry I'm not good at explaining)