Welcome to Westonci.ca, where curiosity meets expertise. Ask any question and receive fast, accurate answers from our knowledgeable community. Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Which is the better buy, Item A, selling at 5 and 2/3 pounds for $9.52 or Item B selling at 1 1/5 pounds for $1.98? Pls help !!