Welcome to Westonci.ca, your ultimate destination for finding answers to a wide range of questions from experts. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in various areas. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

One apple costs $0.55 at the grocery store. Customers receive on free apple for every 8 apples that they buy. Anna paid a total of $8.80 for her apples. How many free apples did Anna receive ? plz help​