At Westonci.ca, we connect you with the best answers from a community of experienced and knowledgeable individuals. Explore our Q&A platform to find reliable answers from a wide range of experts in different fields. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

At the store, you see oranges on sale at 1 pound for 3 dollars. At a different store, your brother sees oranges on sale at 3 pounds for 8 dollars.
Do the oranges cost the same at both stores?
Which store offers a better deal?


Sagot :

go with the brother