Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Explore a wealth of knowledge from professionals across various disciplines on our comprehensive Q&A platform. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.
Sagot :
Answer:
$7.06
Step-by-step explanation:
unit cost: $1.35/gram
5.23 grams * $1.35/gram = $7.0605
Answer: $7.06
Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Westonci.ca is committed to providing accurate answers. Come back soon for more trustworthy information.