At Westonci.ca, we make it easy to get the answers you need from a community of informed and experienced contributors. Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced experts on our platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.
Sagot :
Answer:
15
Step-by-step explanation:
$100 / 10 pounds = $10 / pound
$150 / 10 dollars = 15 pounds of onions
Thanks for using our platform. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed by returning for our latest expert advice.