Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

.
* 6 cupcakes for $14
* 12 cupcakes for $30
* 24 cupcakes for $54
The unit price for the 6 cupcakes is
The unit price for the 12 cupcakes is
The unit price for the 24 cupcakes is
The lowest unit price is for



Sagot :

Answer:

  • ≈$2.33
  • $2.50
  • $2.25
  • 24 cupcakes/$54

Step-by-step explanation:

Answer:

$2.33

$2.50

$2.25

24 cupcakes/$54

Step-by-step explanation: