Answered

Welcome to Westonci.ca, where finding answers to your questions is made simple by our community of experts. Experience the ease of finding reliable answers to your questions from a vast community of knowledgeable experts. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

Travis bought 6 new notebooks for school for $9.30. How much was each
notebook?


Sagot :

Answer:

1.55

Step-by-step explanation:

9.30/6=1.55

xSoon

Answer:

One notebook equals $1.55.

Step-by-step explanation:

($9.30) / 6 is equal to $1.55. Moreover, one notebook is $1.55 as this number multiplied by 6 yields $9.30.