Explore Westonci.ca, the leading Q&A site where experts provide accurate and helpful answers to all your questions. Connect with a community of experts ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.
Sagot :
Answer:
I'm not understanding the second part. Can you elaborate more in the comments?
But it would cost $21
Answer:
$21
Step-by-step explanation:
You have to use ratios
[tex]\frac{12}{3} =\frac{84}{x} \\\\12x=252\\x=21[/tex]
It would cost $21 to make 84 copies
We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. We're here to help at Westonci.ca. Keep visiting for the best answers to your questions.