MYaj24
Answered

Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

A package of 8 batteries costs $4.72. What is the cost per battery?
(hint:find the unit cost, or the cost of one battery