Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Explore our Q&A platform to find reliable answers from a wide range of experts in different fields. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Coach Mason bought some fruit for his team.

He bought 12 pieces of fruit.
Apples cost $0.85.
Bananas cost $0.70.
The total cost was $9.75.
How many bananas did Coach Mason buy?


Sagot :

Answer:

1.55

Step-by-step explanation: