Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Experience the ease of finding accurate answers to your questions from a knowledgeable community of professionals. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.
Sagot :
Answer:
2.50 (b)
Step-by-step explanation:
30 divided by 12 is 2.5 which is equal to 2.50 :)
Answer:
b) 2.50
Step-by-step explanation:
$40 - $10 = $30 spent on popcorn
$30/12 = $2.50 per bag
We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Westonci.ca is here to provide the answers you seek. Return often for more expert solutions.