Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Get quick and reliable solutions to your questions from knowledgeable professionals on our comprehensive Q&A platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

help please omg ive been working on this for such a long time

Help Please Omg Ive Been Working On This For Such A Long Time class=

Sagot :

cad311
last one
because when u want to find the cost of one thing, you need to divide

Answer:

D

Step-by-step explanation:

It D because you must divide to get the cost for each notebook since there are 6 notebooks and they all cost $13.50. [tex]6\sqrt{13.50}[/tex] so, 2.25 each.