Westonci.ca offers fast, accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need now. Discover in-depth solutions to your questions from a wide range of experts on our user-friendly Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

A 3-cup container of disinfectant costs $1.92. What is the price per fluid ounce?

Sagot :

Answer:

Its cost about 1.5625

if you rounded its 1.56 :)

Step-by-step explanation: