Discover answers to your most pressing questions at Westonci.ca, the ultimate Q&A platform that connects you with expert solutions. Discover a wealth of knowledge from experts across different disciplines on our comprehensive Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Someone please help me

Someone Please Help Me class=

Sagot :

Answer:

Lexington academy bought four bunches of hay for $9.

Mrs ratto can get 12 for $108

because one cost $9

so dear for: $9*12=$108