Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Explore a wealth of knowledge from professionals across different disciplines on our comprehensive platform. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

April can buy a package of 8 folders for $2.40. What is the unit price for this package?

Sagot :

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

to get the unit rate you must divided

2.40 by 8

2.40/8=0.3

Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.