Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is always ready to help with accurate information. Join our Q&A platform and connect with professionals ready to provide precise answers to your questions in various areas. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

i need help asap PLEaSSSSSSSSAE

I Need Help Asap PLEaSSSSSSSSAE class=

Sagot :

Answer:

c

Step-by-step explanation:

It’s B because with the point (100,340), 100 represents the amount of corn and 340 is the price for 100 bushels of corn. So, divide 340 by 100 and you get 3.40 which is the price for one bushel