Looking for reliable answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.
Sagot :
your looking for how many cents per oz.
So you just divide to find the per oz.
5.79/36=0.16 cents per oz.
So you just divide to find the per oz.
5.79/36=0.16 cents per oz.
To find the unit rate, you divide the cost ($5.79) by the weight (36oz)
$5.79/36= 0.16 (rounded)
Therefore, the unit rate is $0.16 per ounce.
Hope this helps:)
$5.79/36= 0.16 (rounded)
Therefore, the unit rate is $0.16 per ounce.
Hope this helps:)
We hope this information was helpful. Feel free to return anytime for more answers to your questions and concerns. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed with our latest expert advice.