Welcome to Westonci.ca, the Q&A platform where your questions are met with detailed answers from experienced experts. Explore a wealth of knowledge from professionals across various disciplines on our comprehensive Q&A platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

c) Which brand of OJ (orange juice) is the better buy?
Brand A: $3.50 for 300 ml
Brand B: $6.80 for 650 ml


Sagot :

Answer:

Brand B

Step-by-step explanation:

Brand a will cost you more

brand b is the better brand to buy