Answered

Westonci.ca makes finding answers easy, with a community of experts ready to provide you with the information you seek. Connect with professionals on our platform to receive accurate answers to your questions quickly and efficiently. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

2 apples for $1.50 and 8 apples for $6.50, is this a proportional relationship?

Sagot :

Answer:

no

Step-by-step explanation:

$1.50×8=12$ US$ so 12$ for 8ap or 6.50$ for 8ap