Welcome to Westonci.ca, the Q&A platform where your questions are met with detailed answers from experienced experts. Explore our Q&A platform to find in-depth answers from a wide range of experts in different fields. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

If you buy three ice creams and the total is $26.94, how much does each ice cream cost?

If You Buy Three Ice Creams And The Total Is 2694 How Much Does Each Ice Cream Cost class=

Sagot :

Answer:

$8.98

Step-by-step explanation:

Divide 26.94 by 3

Answer: $8.98

Step-by-step explanation:

26.96/3= 8.98

Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Westonci.ca is here to provide the answers you seek. Return often for more expert solutions.