Explore Westonci.ca, the premier Q&A site that helps you find precise answers to your questions, no matter the topic. Join our Q&A platform and get accurate answers to all your questions from professionals across multiple disciplines. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Jane set up a lemonade stand to sell lemonade. The total cost of making the lemonade was $1.50. She sold each cup of lemonade for $0.25. Enter an equation that can be used to find the number of cups of lemonade, x, Jane sold if her earnings were $9.75 after paying out the cost of the lemonade x=