Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.
Sagot :
If 3/4 lb of bananas cost $0.90, then 1 lb of bananas cost $1.20.
1 lb $1.20 because if 3/4 is $0.90 then for each fourth it costs $0.30
Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Thanks for using our platform. We aim to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Come back soon. Thank you for using Westonci.ca. Come back for more in-depth answers to all your queries.