Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Get accurate and detailed answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.
Sagot :
Answer:
$5.60
Step-by-step explanation:
1.68 / 3 = 0.56
This is the cost of one eraser.
Now, to find the cost of ten, all we have to do is:
0.56 x 10 = $5.60
Hope i could help :)
Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for visiting Westonci.ca. Stay informed by coming back for more detailed answers.