At Westonci.ca, we connect you with experts who provide detailed answers to your most pressing questions. Start exploring now! Connect with professionals on our platform to receive accurate answers to your questions quickly and efficiently. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Natalie bought 4 large drinks and 4 large bags of popcorn. Each bag of popcorn cost $4.00 each and she spent $26. How much was each large drink?

WRITE AN EQUATION

HELP ASAP WILL MARK BRAINLEST