Welcome to Westonci.ca, where curiosity meets expertise. Ask any question and receive fast, accurate answers from our knowledgeable community. Get detailed and accurate answers to your questions from a community of experts on our comprehensive Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Giselle pays $2.70 for 10 pounds of apples at the farmer's market. Torrey pays $4.05 for 15 pounds of apples at the farmer's market. What is the unit cost for apples at the farmer's market?​

Sagot :

sry Not an answer But did you ever get the answer??

Answer: 0.27

Step-by-step explanation:

If you multiply .27 by 10 $2.70 comes up. And if you multiply .27 by 15 $4.05 comes up

Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed by returning for our latest expert advice.