Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Giselle pays $2.70 for 10 pounds of apples at the farmer's market. Torrey pays $4.05 for 15 pounds of apples at the farmer's market. What is the unit cost for apples at the farmer's market?​

Sagot :

sry Not an answer But did you ever get the answer??

Answer: 0.27

Step-by-step explanation:

If you multiply .27 by 10 $2.70 comes up. And if you multiply .27 by 15 $4.05 comes up