Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Ask your questions and receive detailed answers from professionals with extensive experience in various fields. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

Four friends are buying healthy snacks at the concession stand.
The costs of their snacks are $1, $3, $4, and $4. Ms. red says, "The mean cost for the four snacks is $3.00" Is she correct?


Sagot :

Answer:

I believe it is $3.

Explanation:

m=sum/number

m=12/4 which is 3.

I hope this helps!