Discover a world of knowledge at Westonci.ca, where experts and enthusiasts come together to answer your questions. Discover a wealth of knowledge from experts across different disciplines on our comprehensive Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.
Sagot :
(10 cents/ 1 ft)($1/ 100 cents)=
10/ 100= $0.1 per foot or $1 per 10 ft
10/ 100= $0.1 per foot or $1 per 10 ft
if there is only one foot of ribbon then the cost would be $1.20 because there are twelveinches in a foot and .10 x 12=$1.20
Thank you for your visit. We are dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for visiting Westonci.ca, your go-to source for reliable answers. Come back soon for more expert insights.