At Westonci.ca, we connect you with the answers you need, thanks to our active and informed community. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Brad wants to buy flowers for his friend
with $33. The daisies are $1 each and
the roses are $2 each. He buys 3 more
daisies than roses.
How much did the roses cost?