Welcome to Westonci.ca, the place where your questions find answers from a community of knowledgeable experts. Explore a wealth of knowledge from professionals across different disciplines on our comprehensive platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.
Sagot :
Answer:
B) $22 for 4 pounds of cashews.
Step-by-step explanation:
[tex]\frac{5.5}{1}= \frac{22}{4}\\4(5.5)=22\\22=22[/tex]
Thank you for trusting us with your questions. We're here to help you find accurate answers quickly and efficiently. We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.