At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

what is the best deal for diet coke?
12oz. for $.99
64oz. for $.2.99
128oz. for $4.99


Sagot :

Answer:

128 for 4.99

64 for 2.99 times 2 is more than 4.99.

12 oz. for 0.99 is also more than 4.99.