Westonci.ca connects you with experts who provide insightful answers to your questions. Join us today and start learning! Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

can someone help me plz

Can Someone Help Me Plz class=

Sagot :

Answer:

B

Step-by-step explanation:

lets say the cost for a pound is 2$

if the watermelon weighs 3 pounds it would cost $6.

2(3)

The weight is the variable in the parenthesis because that is what is constantly changing.