Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is always ready to help with accurate information. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

Joshua and his children went into a grocery store and will buy bananas and peaches. Each banana costs $0.70 and each peach costs $2. Joshua has a total of $25 to spend on bananas and peaches. Write an inequality that would represent the possible values for the number of bananas purchased, bb, and the number of peaches purchased, p.p.

Sagot :

Dang, now I just got confused