At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.
Sagot :
Answer:
$2/ hat
Step-by-step explanation:
Find the unit rate:
$ to hats
8 to 4
Divide by four to get the unit rate; over 1
2 to 1
So, $2 per hat
Hope this helps!
We hope this information was helpful. Feel free to return anytime for more answers to your questions and concerns. Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.