harvie
Answered

Discover answers to your questions with Westonci.ca, the leading Q&A platform that connects you with knowledgeable experts. Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

find the unit rate given cost is $6.oo per 2/3 pound

Sagot :

Turn the fraction into a decimal divide it by six dollars. 6.00/.66 it equals .90 when it rounded it it is .91 cents
Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for your visit. We're committed to providing you with the best information available. Return anytime for more. Thank you for visiting Westonci.ca. Stay informed by coming back for more detailed answers.