Welcome to Westonci.ca, the Q&A platform where your questions are met with detailed answers from experienced experts. Ask your questions and receive precise answers from experienced professionals across different disciplines. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

Justin buys ice cream and apples at the store.
• He pays a total of $25.24.
• He pays a total of $5.14 for the ice cream.
• He buys 5 bags of apples that each cost the same amount.
What exactly would the equation be?