At Westonci.ca, we connect you with experts who provide detailed answers to your most pressing questions. Start exploring now! Discover comprehensive answers to your questions from knowledgeable professionals on our user-friendly platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

A gym teacher has $30 to spend on new basketballs. If each basketball costs $6, how many basketballs can the gym teacher buy?