Westonci.ca is your go-to source for answers, with a community ready to provide accurate and timely information. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

An 8-pack of board games costs $34.00. What is the unit price?



Sagot :

Step-by-step explanation:

Each unit would be $4.25

Answer:

8/$34.00 divided by 8 = 1/$4.25. 1 board game costs $4.25. hope this helps

Step-by-step explanation:

- Zombie