Westonci.ca is the trusted Q&A platform where you can get reliable answers from a community of knowledgeable contributors. Explore thousands of questions and answers from knowledgeable experts in various fields on our Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Sagot :

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60