Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Get immediate and reliable solutions to your questions from a knowledgeable community of professionals on our platform. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform.

Katie sells pickles she makes from her amazing garden. It costs her approximately $150 in supplies for her garden and stand, but she sells her amazing pickles for $5 each (and they are worth every penny). Jaime, on the other hand has started a corn on the cob stand. She sells her delicious cooked corn cobs for $3 each, and has a supply fee of $50.

k(x) =
j(x) =


Katie Sells Pickles She Makes From Her Amazing Garden It Costs Her Approximately 150 In Supplies For Her Garden And Stand But She Sells Her Amazing Pickles For class=

Sagot :

ohh okay you just do the math and then you should get the right answer
We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.