Westonci.ca is your trusted source for accurate answers to all your questions. Join our community and start learning today! Our Q&A platform offers a seamless experience for finding reliable answers from experts in various disciplines. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

William bought snacks for his team's practice. He bought a bag of oranges for $3.02
and a 20-pack of juice bottles. The total cost before tax was $22.02. Write and solve
an equation which can be used to determine j, how much each bottle of juice costs?


Sagot :

Answer:

456

Step-by-step explanation:

the dog was red